Polerowanie szyb okiennych

 

Polerowanie szyb okiennych, uszkodzeń w postaci rys to proces w brew pozorom dość skomplikowany, samo polerowanie w wypadku głębszych rys nie wystarcza, należy dostać się do dna uszkodzenia przez zeszlifowanie wierzchniej powierzchni szyby i dopiero wtedy można rozpocząć proces polerowania, w innym wypadku praca skończy się utworzeniem ładnie wypolerowanych soczewek, co kwalifikuje taką szybę do wymiany, a przecież nie o to chodziło.

Czy usługa usuwania rys z szyb i popaleń jest opłacalna?
Właściwie w 100% przypadków tak, biorąc pod uwagę koszt samej szyby, a właściwie pakietu, czasu i robocizny to usługa usuwania rys bądź popaleń jest zaledwie ułamkiem całościowego kosztu wymiany.

Czy to jest bezpieczne? Przecież trzeba zeszlifować sporą ilość szkła by pozbyć się rys.
Owszem choć to wszystko zależy od głębokości rys, trzeba „zdjąć” pewną część szkła dookoła zarysowania tak by nie stworzyć soczewki, ale jeśli przyjąć, że najpopularniejsze okna wyposażane są w pakiety gdzie pojedyncza szyba ma grubość 4 mm, a przeciętnie rysy sięgają głębokości do 0,07 mm to okazuje się, że uszczknęliśmy zaledwie 1,75% szyby. Jednakże nie należy lekceważyć rys o takiej i mniejszej głębokości ponieważ nawet ona może doprowadzić do pęknięcia tafli ze względu na to iż szkło jest materiałem bardzo twardym ale i bardzo kruchym, i czasem może wystarczyć nawet uderzenie okna podczas jego zamykania by szyba najzwyczajniej pękła dokładnie w miejscu gdzie wcześniej była tylko rysa.

Popalenia mają inną strukturę i tutaj głębokość uszkodzenia może być nawet większa ale głębokość szlifu nie przekracza 6% grubości szyby. Pozostałości materiału ze spawania bądź  szlifowania stali tworzą przyciemnione plamy na szybach, a jeśli ma to miejsce po zewnętrznej stronie woda z opadów atmosferycznych będzie reagowała  zacznie występować proces rdzewienia co spowoduje występowanie brązowych smug, które z czasem również mogą zacząć reagować z powierzchnią szyby. Niestety wydawałoby się, że takie uszkodzenia ze względu na to, iż są punktowe są łatwe w naprawie, tak nie jest, ponieważ należy zeszlifować równomiernie dużą powierzchnię szyby tak, by dotrzeć do dna uszkodzenia, a następnie wyprowadzić szlif poprzez polerowanie w celu uzyskania pełnej przezierności szyby.

Nasza usługa obejmuje różne rodzaje szkła również hartowane.

 

Glaucus TC oferuje usługi związane z usuwaniem uszkodzeń z różnego rodzaju powierzchni szklanych (okna, elewacje itp.) konglomeratów i PCV.

Oferujemy głęboką wiedzę i staranność w powierzonych nam zleceniach.

Zapraszamy do kontaktu firmy oraz osoby prywatne, gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz krótki czas realizacji zlecenia

Formularz kontaktowy

    Imię / Firma    Nikt nie lubi rys na szkle